fbpx

První setkání dobrovolníků z projektu “All Star Volunteering”

V letošním a příštím roce realizujeme s partnery z Polska a ze Slovenska grantový program podpořený z programu Erasmus+ Sport. Hlavním cílem je uspořádat 3 společné akce pro dobrovolníky z Česka, Polska a Slovenska, kde budou dobrovolníci těmi, kteří se baví, soutěží, vzdělávají a někdo se o ně kompletně postará.

Ano, plánujeme 3 víkendové akce, každá z nich je připravená pro 120 dobrovolníků z každé partnerské země. Náklady na účast jsou kompletně hrazeny z prostředků projektu – ubytování, stravování, doprava, sportovní soutěže. Prostě vše. Každý účastník dostane ještě účastnické tričko a baťůžek nebo ledvinku.

První setkání proběhne od pátku 30. června do neděle 2. července v Bielsko Biale v Polsku a pořádají ho naši polští partneři. Druhé setkání bude poslední víkend v srpnu v Trnavě a setkání v České republice uspořádáme my v dubnu 2024.

Na první setkání na přelomu června a července budeme zvát dobrovolníky především z Ostravy a okolí, protože autobusy budou vyjíždět právě z Ostravy. Bydliště v Ostravě ale není podmínkou, pokud se bude chtít připojit někdo další, není to problém, jen bude muset zajet do Ostravy, odtamtud pojedou autobusy. Do Trnavy na konci srpna pojedou autobusy z Brna.

Základní program setkání dobrovolníků je pro všechny tři akce stejný. Jak to tedy bude na přelomu června a července vypadat? 

 • Pátek 30. 6.
  • odjezd brzy odpoledne autobusy z Ostravy do Bielsko Biala (čas a místo odjezdu bude upřesněno)
  • ubytování, večeře, seznámení s ostatními dobrovolníky, společný program
 • Sobota 1. 7.
  • snídaně
  • dopolední program formou přednášek a workshopů na téma organizace sportovních akcí 
  • oběd
  • sportovní program – atletické soutěže na stadionu, kdy se dobrovolníci stávají sportovci a mají plný servis. Každý se bude muset zúčastnit alespoň dvou soutěží, ale budou rozděleny podle věku. Účastníci si budou vybírat soutěže, kterých se chtějí zúčastnit, plánují se běhy (od 100 do 1500 m), ale i koule, skok daleký a další. A také štafety. Nejde o výkon, ale o to si zasportovat
  • večeře
 • Neděle 2.7.
  • snídaně
  • dopolední krátké proběhnutí nebo procházka
  • odjezd opět do Ostravy 

V podmínkách projektu jsou specifikované 3 skupiny dobrovolníků, kterým bude účast nabídnuta. Celkem se jedná o 120 dobrovolnic a dobrovolníků, z toho bude 40 dobrovolníků ve věku do 30 let, 40 dobrovolníků ve věku nad 50 let a 40 dobrovolníků bez omezení věku, ale se sociálním nebo ekonomickým hendikepem (přesná specifikace bude doplněna). Všichni účastníci musí mít dobrovolnickou zkušenost.

Máte zájem se zúčastnit víkendového pobytu dobrovolníků v Bielsko Biala v termínu 30. 6. – 2. 7. a patříte do jedné ze skupin, pro které je účast určena? Pokud ano, zablokujte si termín a připravte se na přihlášení. Registrační formulář ZDE.

Společně jsme nejlepší!

Sdílení:

Facebook
LinkedIn

Další články:

Český dům OH Paříž 2024

Olympijské hry se po dvanácti letech vrací do Evropy. Paříž chystá skvělé spojení sportu, kultury a historie a ty u toho můžeš být s námi.

Poděkování za Archirun 2023

Srdečně děkujeme našim dobrovolníkům za Archirun 2023! Během posledního, plně prázdninového víkendu jsme byli součástí prvního ročníku unikátní běžecké akce Archirun. Když přemýšlíme o úspěchu

XTerra 2023

V letošním roce jsme se opět podíleli na organizaci triatlonového závodu XTerra 2023 v Prachaticích a okolí. Závod je výjimečný kombinací tratí v hluboké šumavské

Skip to content