Billie Jean King Cup

Letošní finálový turnaj Billie Jean King Cupu se bude hrát v Praze!

První ročník tenisového Billie Jean King Cupu (dříve Fed Cupu) se od 1. do 6. listopadu uskuteční v pražské O2 areně a přilehlé hale O2 universum a my nabízíme možnost být u toho! 

Finálový turnaj BJK Cupu měla už loni hostit Budapešť, po dvojím odložení se ale v květnu kvůli koronavirové situaci pořadatelství vzdala a do hry vstoupila Praha.

Do Prahy dorazí rovnou 12 elitních světových týmů. Mezinárodní tenisová federace (ITF) promuje soutěž jako mistrovství světa žen v tenise a hodlá premiérový ročník BJK Cupu vyšperkovat těmi největšími jmény. Vyloučen údajně není třeba start Sereny Williamsové či světové jedničky z Austrálie Ashleigh Bartyové.

Dvanáct týmů je rozděleno do čtyř tříčlenných skupin, z nichž vždy jen vítěz postoupí do semifinále. Češky mají ve skupině Švýcarky a Němky

Hraje se systémem dvě dvouhry a čtyřhra na závěr. V českém týmu by neměl chybět sehraný zlatý olympijský pár Barbora Krejčíková – Kateřina Siniaková.

České tenistky jsou v soutěži nejúspěšnějším týmem poslední dekády, od roku 2011 získaly šest ze svých jedenácti trofejí. Pět zbývajících titulů pochází ještě z éry Československa. Naposledy slavily stříbrný pohár po finále v Praze v roce 2018.

Jsi tenisový fanoušek a chceš být součástí této velkolepé akce, tak neváhej a přihlas se ZDE

Dle nařízení mezinárodního arbitra turnaje, se akce nemohou zúčastnit dobrovolníci bez kompletního očkování proti onemocnění COVID-19. Tuto skutečnost bude nutné doložit platným očkovacím certifikátem. Volunteers4sport.cz nemá možnost toto nařízení jakýmkoliv způsobem obejít, jedná se o nepřestupitelný požadavek mezinárodního arbitra.

Sdílení:

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Další články:

Billie Jean King Cup

Letošní finálový turnaj Billie Jean King Cupu se bude hrát v Praze! První ročník tenisového Billie Jean King Cupu (dříve Fed Cupu) se od 1.

World GO Day 2021: Fialová cyklojízda Prahou

Světový den onkogynekologických onemocnění i letos připomene Fialová cyklojízda Prahou. Nad touto akcí přejal záštitu ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Kdy a kde se uvidíme?Vyrážíme 20. 9. 2021 v

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Stránky Volunteers4sport.cz (https://www.volunteers4sport.cz), spolku Volunteers4sport.cz, zaručují všem čtenářům tohoto serveru ochranu jejich osobních údajů. Spolek Volunteers4sport.cz nesbírá žádné osobní údaje čtenářů, vyjma těch, které jsou dobrovolně poskytnuty samotnými čtenáři (tj. údaje, které čtenář vyplní sám ze své vůle do dotazníku při registraci, nebo údaje, které čtenář vyplní do jiných formulářů). Tyto údaje nepoužíváme k žádným dalším účelům a ani je neposkytujeme třetím stranám. Pokud si přejete odstranit své údaje, stačí nás s tímto požadavkem kontaktovat na emailu info@volunteers4sport.cz

Tento web používá soubory cookie, aby vám zajistil co nejlepší zážitek z našeho webu.

Skip to content