fbpx

Billie Jean King Cup

Letošní finálový turnaj Billie Jean King Cupu se bude hrát v Praze!

První ročník tenisového Billie Jean King Cupu (dříve Fed Cupu) se od 1. do 6. listopadu uskuteční v pražské O2 areně a přilehlé hale O2 universum a my nabízíme možnost být u toho! 

Finálový turnaj BJK Cupu měla už loni hostit Budapešť, po dvojím odložení se ale v květnu kvůli koronavirové situaci pořadatelství vzdala a do hry vstoupila Praha.

Do Prahy dorazí rovnou 12 elitních světových týmů. Mezinárodní tenisová federace (ITF) promuje soutěž jako mistrovství světa žen v tenise a hodlá premiérový ročník BJK Cupu vyšperkovat těmi největšími jmény. Vyloučen údajně není třeba start Sereny Williamsové či světové jedničky z Austrálie Ashleigh Bartyové.

Dvanáct týmů je rozděleno do čtyř tříčlenných skupin, z nichž vždy jen vítěz postoupí do semifinále. Češky mají ve skupině Švýcarky a Němky

Hraje se systémem dvě dvouhry a čtyřhra na závěr. V českém týmu by neměl chybět sehraný zlatý olympijský pár Barbora Krejčíková – Kateřina Siniaková.

České tenistky jsou v soutěži nejúspěšnějším týmem poslední dekády, od roku 2011 získaly šest ze svých jedenácti trofejí. Pět zbývajících titulů pochází ještě z éry Československa. Naposledy slavily stříbrný pohár po finále v Praze v roce 2018.

Jsi tenisový fanoušek a chceš být součástí této velkolepé akce, tak neváhej a přihlas se ZDE

Dle nařízení mezinárodního arbitra turnaje, se akce nemohou zúčastnit dobrovolníci bez kompletního očkování proti onemocnění COVID-19. Tuto skutečnost bude nutné doložit platným očkovacím certifikátem. Volunteers4sport.cz nemá možnost toto nařízení jakýmkoliv způsobem obejít, jedná se o nepřestupitelný požadavek mezinárodního arbitra.

Sdílení:

Facebook
LinkedIn

Další články:

Český dům OH Paříž 2024

Olympijské hry se po dvanácti letech vrací do Evropy. Paříž chystá skvělé spojení sportu, kultury a historie a ty u toho můžeš být s námi.

Poděkování za Archirun 2023

Srdečně děkujeme našim dobrovolníkům za Archirun 2023! Během posledního, plně prázdninového víkendu jsme byli součástí prvního ročníku unikátní běžecké akce Archirun. Když přemýšlíme o úspěchu

XTerra 2023

V letošním roce jsme se opět podíleli na organizaci triatlonového závodu XTerra 2023 v Prachaticích a okolí. Závod je výjimečný kombinací tratí v hluboké šumavské

Skip to content