Naše logo

Grafička Karolína Bendová, která pro nás toho nádherné logo vytvořila, vám vysvětlí vše o našem logu.

V logotypu jsou zkombinovány dva základní prvky: sport a dobrovolnictví.

Pro symbolické vyjádření aktivity, pohybu, směřování kupředu je využita nakloněná kresba písma. Spolu s využitím moderního bezpatkového fontu, jehož zaoblené tvary připomínají číslice na sportovních dresech nebo světelných tabulích, evokuje rychlost a efektivitu – tedy důležité předpoklady pro dobrý sportovní výkon, a zároveň vlastnosti potřebné při organizování sportovních i společenských událostí.

Číslice 4 svým tvarem nabízí symbol zdvižené ruky. Levý dřík číslice zobrazuje zdviženou paži, tedy vyjádření dobrovolnosti. Díky sklonu také vzniká dojem gesta, které zve k následování – odkazuje tak na otevřenost a vstřícnost organizace.

Protažením, zaoblením a napojením pravého dříku vzniká oblý uzavřený prostor, v kontextu paže připomínající zatnutý pažní sval, obecně vnímaný jako zobrazení síly, odvahy a spolehlivosti.

Logotyp tak v sobě nese charakteristiku dobrovolníka sportovních akcí a vizuálně navozuje jejich emoční náboj.

Zvolená barevnost odkazuje na české národní barvy.

Sdílení:

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Další články:

PF 2022

Ahoj, náš první společný rok se blíží ke konci. I když se jednalo o netradiční rok ve všech ohledech, pro nás byl z mnoha důvodů přelomový

Billie Jean King Cup

Letošní finálový turnaj Billie Jean King Cupu se bude hrát v Praze! První ročník tenisového Billie Jean King Cupu (dříve Fed Cupu) se od 1.

World GO Day 2021: Fialová cyklojízda Prahou

Světový den onkogynekologických onemocnění i letos připomene Fialová cyklojízda Prahou. Nad touto akcí přejal záštitu ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Kdy a kde se uvidíme?Vyrážíme 20. 9. 2021 v

Skip to content