Česká Olympijská nadace slavila 10. výročí

Česká olympijská nadace má za cíl pomáhat sportovat dětem, jejichž rodičům chybí finanční prostředky, na jejich sportovní aktivity. Podporují děti např. zaplacením sportovního kroužku, poskytnutím příspěvku na sportovní pomůcky či organizováním sportovních setkání s legendami sportu. 

Tento charitativní projekt založil Český olympijský výbor před deseti lety. Během této doby pomohla nadace ke sportování více než 3500 dětí.

Toto první desetiletí se nadace rozhodla oslavit jak jinak než sportem – závodem Petřín Challenge a dobrovolníci V4S u toho nesměli chybět.

Sešli jsme se ráno ve čtvrtek 6. 10. 2022 u Cukrárny u Knoflíčků, kde jsme měli po celý den zajištěný prvotřídní příděl sladkých dobrot i teplých nápojů na zahřátí. 

Nejprve jsme pomáhali s organizací parkování a při registraci a výdeji startovních čísel. Dále byli naši dobrovolníci nápomocni na trati, aby účastníci nezabloudili a úspěšně doběhli nebo došli do cíle.

V 9 hodin odstartovala první vlna závodníků v čele s Ondřejem Synkem, Jiřím Kejvalem nebo třeba Martinem Doktorem.  V cíli jsme na ně čekali s medailemi a osvěžením.

V 11 hodin odstartoval Gang kočárků v čele s Lucií Šafářovou a Šárkou Strachovou. V této skupince se zúčastnil i kočárek naší vedoucí dobrovolnice Ivy. Všichni si výšlap pro dobrou věc velmi užili. 

A ve znění hesla “Sport je jen jeden.” závod uzavřeli paralympionici spolu se zaměstnanci Českého olympijského výboru a se zaměstnanci Českého paralympijského výboru.

Byli jsme u toho, a i díky nám se podařilo vybrat peníze, které nadace použije na podporu dětí, aby našly svoji cestu k aktivnímu sportovnímu vyžití.

#spolecnejsmenejlepsi 

Sdílení:

Facebook
LinkedIn

Další články:

Bruslení na Grébovce s V4S :-)

Konečně tu máme zimu! Rádi bychom toho využili a znovu se s Vámi sešli. Lednové volejbalové setkání se setkalo s velkým úspěchem, rádi bychom se

Sportovní odpoledne pro dobrovolníky V4S

Třetí lednové nedělní odpoledne se pro dobrovolníky V4S neslo ve sportovním duchu.  V jedné ze základních škol na pražských Vinohradech jsme si, v duchu našeho

PF 2023

Všem dobrovolníkům přejeme pohodové Vánoce a úspěch nejen v našich společných projektech v novém roce. Volunteers4sport.cz  

Setkání s V4S :-)

Druhou lednovou neděli organizujeme setkání dobrovolníků Volunteers4sport.cz s volejbalovým pinkáním a soutěží o nejlepší pečení. Zván je každý! 15. ledna 2023 (13:00-16:30) bychom se sešli v

Team Guide

Milí dobrovolníci, i když se blíží konec roku, my neleníme a nabízíme Vám následující možnost spolupráce. Ovládáš cizí jazyk slovem i písmem? Jsi samostatný, spolehlivý

Skip to content