fbpx

Olympijský festival Brno 2022

Při příležitosti XXIV. zimních olympijských her v čínském Pekingu proběhl v Brně Olympijský festival v termínu 4. – 20. 2. 2022. Na organizaci se podílelo 205 dobrovolníků a 5 koordinátorů.
Dobrovolníci si volili mezi pozicemi na sportovištích a pozicemi organizačního charakteru. Na výběr ze sportovních pozicích byl biatlon, boby, sáně, skeleton, curling, kluziště, lední hokej, ledové cesty, snowpark nebo snowvolejbal. Nejpopulárnější byly pozice na curlingu, ledových cestách a ve snowparku. Z pozic organizačního charakteru si dobrovolníci volili z půjčovny bruslí, půjčovny běžek, akreditace, edu zóny, hracích karet, infolinky, maskota a jeho doprovodu, kontroly parkoviště, programu pro školy, VIP nebo rychlé roty.
Hlavním bonusem pro dobrovolníky byla uniformy AlpinePro, která obsahovala zimní bundu, fleecovou mikinu, rukavice a čepici Raškovka 2.0. Pro dobrovolníky byly každý večer po uzavření areálu rezervované sportoviště ledové cesty, kluziště, curling, biatlonová střelnice a edu zóna, aby si mohli jednotlivé sporty vyzkoušet a zažít atmosféru sportování na Olympijském festivalu. Ve všední dny se dobrovolníci věnovali primárně dětem, o víkendu pak ostatním návštěvníkům. Dobrovolníci se také setkávali se sportovci na pravidelném společném focení a autogramiádě.

Sdílení:

Facebook
LinkedIn

Další články:

Český dům OH Paříž 2024

Olympijské hry se po dvanácti letech vrací do Evropy. Paříž chystá skvělé spojení sportu, kultury a historie a ty u toho můžeš být s námi.

Poděkování za Archirun 2023

Srdečně děkujeme našim dobrovolníkům za Archirun 2023! Během posledního, plně prázdninového víkendu jsme byli součástí prvního ročníku unikátní běžecké akce Archirun. Když přemýšlíme o úspěchu

XTerra 2023

V letošním roce jsme se opět podíleli na organizaci triatlonového závodu XTerra 2023 v Prachaticích a okolí. Závod je výjimečný kombinací tratí v hluboké šumavské

Skip to content