fbpx

Olympijské festivaly 2020 v Praze a Brně

Po roční pauze jsme se dočkali a konečně jsme se zase mohli podílet na velké sportovní akci!

Po dobu konání letních Olympijských her v Tokiu se v pražské Stromovce a brněnské Riviéře konaly Olympijské festivaly, kde jsme byli součástí. Během 17 dní se na akci vystřídalo neuvěřitelných 600 dobrovolníků. V obou městech tuto početnou skupinu dobrovolníků vedla parta našich zkušených koordinátorů.

Dobrovolníci si mohli vybrat, zda odpracují první nebo druhou půlku Festivalu nebo budou součástí akce po celou dobu konání. Zároveň měli na výběr z dopoledních a odpoledních směn.

Hlavním benefitem pro dobrovolníky byla dobrovolnická kolekce od AlpinePro a taky každodenní setkávání se se sportovci. V průběhu dne se za dobrovolníky do zázemí přišli naši olympionici podívat, a tak měli možnost se se sportovci vyfotit, nechat si je podepsat i se jich zeptat na pár otázek. 

Dobrovolníci pomáhali s obsluhou sportovišť, ale také na akreditacích, v Olympijské Zóně EDA nebo s vydáváním hracích karet. V dopoledních hodinách pak pomáhali sportovat především dětem z příměstských táborů.

Po uzavření areálu měli dobrovolníci možnost si vyzkoušet jednotlivá sportoviště – došlo tak ke stmelování už tak výborného kolektivu. Uspořádala se utkání v korfbalu, ve florbalu a také ve fotbale, ve kterém si s dobrovolníky zahrál i moderní pětibojař David Svoboda.  

Děkujeme všem, že jste do toho šli s námi. 

Společně jsme nejlepší!Sdílení:

Facebook
LinkedIn

Další články:

Český dům OH Paříž 2024

Olympijské hry se po dvanácti letech vrací do Evropy. Paříž chystá skvělé spojení sportu, kultury a historie a ty u toho můžeš být s námi.

Poděkování za Archirun 2023

Srdečně děkujeme našim dobrovolníkům za Archirun 2023! Během posledního, plně prázdninového víkendu jsme byli součástí prvního ročníku unikátní běžecké akce Archirun. Když přemýšlíme o úspěchu

XTerra 2023

V letošním roce jsme se opět podíleli na organizaci triatlonového závodu XTerra 2023 v Prachaticích a okolí. Závod je výjimečný kombinací tratí v hluboké šumavské

Skip to content